Föremål som liknar urnor keramik
3457 Urnor
Empirestil, keramik, höjd: 23
Såld: 400 kr
Såldes den 9 november 2009
5103 Urnor
1 par, keramik, höjd, 41
Såld: 350 kr
Såldes den 31 augusti 2009
4774 Urnor
1 par, keramik, 1800-tal. Reliefdekor, höjd: 31
Såld: 300 kr
Såldes den 19 november 2007
4283 Urnor
1 par, keramik, blomdekor, höjd: 30 (skador)
Såld: 450 kr
Såldes den 14 maj 2007
7366 Lockurnor
2 st. Kina, keramik, H27
Såld: 900 kr
Såldes den 8 augusti 2005
6161 Urnor
ett par, keramik, England, h. 32
Såld: 400 kr
Såldes den 21 mars 2004